Лікар радить, консультує, інформує

В нашій країні  реєструють випадки кору – небезпечного вірусного захворювання, яке поширюється надзвичайно стрімко та може мати серйозні наслідки для здоров’я.
Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років. До впровадження вакцин від кору щорічно у світі вмирало близько 2,6 млн людей.
Для захисту від хвороби дітям необхідно отримати 2 дози вакциния
За календарем щеплень України перше щеплення роблять у 12 місяців, у 6 років - друге щеплення.
Якщо ваша дитина не має планових щеплень від кору, їх необхідно наздогнати якнайшвидше. Для цього є низка вагомих причин:
 Кір — одна з найзаразніших інфекцій,  9 із 10 невакцинованих людей, що контактують із хворим, теж інфікуються. Підхопити хворобу можна будь-де – у  дитсадку, школі, бомбосховищі, громадському транспорті.
Спалахи кору циклічні й відбуваються в Україні кожні 4-5 років. Попередній був у 2017–2019 роках. Одна з причин цього — недостатнє охоплення щепленнями.
Кір має серйозні ускладнення. Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку, а також до інвалідності та смерті.
Вірус кору пригнічує на кілька місяців, а то й років імунітет людини, яка перехворіла, викликаючи «імунну амнезію». Це робить людину більш вразливою до інших інфекцій.
Специфічного лікування проти кору немає. Єдиний надійний захист від цієї хвороби — вакцинація.
З 17 липня до кінця вересня 2023 року в Україні триває загальнонаціональна «наздоганяюча» кампанія з вакцинації дітей від кору.
Перевірте  вакцинальний статус своєї дитини, зверніться до сімейного лікаря та захистіть дитину від небезпечного захворювання
Вакцина проти кору, епідемічного паротиту, краснухи (КП
Вакцинація дітей проводиться  вакциною М-М-Р ІІ, виробник вакцини - Харлем, Нідерланди/Haarlem, Netherlands.
 Вакцина містить ослаблені штами вірусів кору, епідемічного паротиту, краснухи.
Щеплення проводиться підшкірно в дельтоподібний м'яз плеча.
Для планової вакцинації Календарем щеплень передбачено проведення 2 доз: у 12 місяців та 6 років.
У разі відсутності щеплень діти у 6 років та старші отримують 2 щеплення з інтервалом 1 місяць.
У Дніпропетровській області у рамках «наздоганяючої» кампанії проведено більше 6 тисяч щеплень, надзвичайних ситуацій після імунізації не зареєстровано.
Медичні заклади Дніпропетровської області отримали достатньо вакцини для охоплення вакцинацією всіх дітей віком до 17 років, які у минулому з різних причин не були вакциновані, або мають лише одне щеплення.
Щеплення від кору безпечні, ефективні та безоплатні.
Варто вакцинувати дитину вчасно, а якщо пропустили щеплення, негайно зверніться  до лікаря та якнайшвидше надолужте пропущену вакцинацію.
Правова підстава проведення профілактичних щеплень.
Відповідно до статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (далі – Закон),  діти, які не отримали щеплення, що передбачене національним календарем, не мають права відвідувати навчальні заклади.
Згідно із статтею 12 Закону  профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов’язковими і включаються до календаря щеплень.
Згідно із частиною 1 статті 15 Закону, прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.
 Частиною 2 статті 15 Закону, встановлено, що дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.Згідно із статтею 49 Конституції України, кожен має право на охорону здоров’я, а держава забезпечує санітарно-епідемічне благополуччя.
 Згідно з частиною 3 статті 3 Закону України «Про освіту» право особи на освіту може реалізовуватися шляхом її здобуття на різних рівнях освіти, у різних формах і різних видів.
Згідно із статтею 9 Закону України «Про освіту», передбачено, що освіта може здобуватися у інституційній формі (очна (денна, вечірня), заочна, дистанційна, мережева), або індивідуальній (екстернатна, сімейна (домашня), педагогічний патронаж)