Харчування

На даний час організація харчування здійснюється відповідно до  «Інструкції  з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах  від 17. 04.2006р. (зі змінами).

Меню розроблене  по методичному посібнику: «Організація харчування дітей у дошкільних навчальних закладах». Рекомендоване  Міністерством освіти і науки України. Узгоджено  з Міністерством охорони здоров’я України  та  затверджене Директором  ЗДО ;  погоджено начальником Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській обл.

Забезпечення повноцінного харчування дітей дошкільного віку – сучасна актуальна проблема. Основним фактором, що зумовлює  здоров'я людини  у дорослому віці є харчування перших років життя. Держава  весь час  працює над удосконаленням харчування дітей в  закладах освіти.

Наприкінці минулого року  державою було розроблено   нове – удосконалене, меню з урахуванням вікових норм та сучасних  потреб дитячого організму.                                                                                                      Порядок організації харчування  у дитячих закладах Затверджене постановою № 305 Кабінету Міністрів України від 24.03.21. Нове чотиритижневе сезонне меню буде впроваджене  протягом 2022 року.  В нашому закладі  буде поступовий перехід на нове змінене меню. В новому меню з'явиться багато нових корисних страв,  значно збільшиться кількість овочів та фруктів, вони будуть представлені у максимальному розмаїтті, різних формах у складі готових страв.У різні сезони можуть пропонуватися свіжі, морожені, сушені та квашені овочі,  фрукти та ягоди з вмістом солі, цукру та жиру відповідно до встановлених МОЗ вимог.

Пастерізований сік без додавання цукрів та підсолоджувачів може пропонуватися в обмеженій кількості відповідно  до норм харчування.  У новому меню не буде кави та  кавових напоїв, ковбасних виробів, зменшується норма хліба. Готові страви повинні містить обмежену кількість солі, цукру та жиру.

Детально з меню на   кожен день можна ознайомитись  при вході докожної групи або на вході до харчоблоку садка.

Пропонуємо  відео для перегляду  "ЦУКОР ДЛЯ   ЗДОРОВОГО  ХАРЧУВАННЯ": https://www.youtube.com/watch?v=pMTrG8drHF0